הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מראדונה תקף: "הנבחרת זה לא 'דפורטיבו מסי'. אני מריר וזועם"

למרות ההעפלה לרבע, האליל של ארגנטינה ביקורתי: "אל תאשימו את ליאו כשהנבחרת תתרסק. בשווייץ יודעים רק לעשות שעונים, היינו צריכים להוביל 0:2 במחצית. היגוואין לא בכושר". ויש עוד פנינים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.14 - 09:00

נבחרת ארגנטינה אמנם העפילה לרבע גמר מונדיאל 2014, אבל דווקא ככל שהיא מתקדמת, כך מתרבות הביקורות נגדה ונגד המאמן אלחנדרו סאבלה. האלביסלסטה נזקקה לרגע של קסם מצד ליאו מסי ואנחל די מריה בדקה ה-118 של ההארכה נגד שווייץ, כדי לנצח 0:1 קטן ולהכין מפגש מול בלגיה, שיהווה שיחזור של חצי הגמר מ-1986 - הזכייה הארגנטינית האחרונה בגביע.

המבקר מספר 1 של ארגנטינה הוא כמובן דייגו ארמנדו מראדונה, מי שכבש צמד באותו משחק בדרך להנפת הגביע שחתום על שמו. מספר 10 האגדי של הנבחרת בתכלת ולבן לא חסך שבטו מסאבלה, והלין על התלות המוגזמת בפעולות האישיות של מסי.

"הקבוצה שיש לנו צריכה לשחק יותר טוב, אבל אנחנו מתקשים", אמר מראדונה, שמשמש פרשן בטלוויזיה הארגנטינית, "יש לנו שחקנים שיכולים לשחק ברמה אחרת של כדורגל. אנחנו לא יכולים להיות 'דפורטיבו מסי'. אם הילד לא יצליח, אל תאשימו אותו בהתרסקות של ארגנטינה. אם הנבחרת הייתה מנצלת את הפוטנציאל שלה, היינו מובילים 0:2 על שווייץ במחצית, בשקט. אבל לא הגענו בכלל למצבים".

דייגו המשיך לעלות להתקפה כמו שרק הוא יודע: "ארגנטינה, שחקן-שחקן וגם באופן קולקטיבי, שווה יותר משווייץ. הם עושים שעונים טובים, אבל יש להם מעט כדורגלנים. רק שאקירי מסוגל לעשות משהו. אני מריר ועצבני. יש שחקנים שמתעלים במונדיאל, שנותנים את טיפת הזיעה האחרונה שלהם - וזה מה שצריך לקרות בנבחרת".

מראדונה שלח קריצה לעבר המשחק הבא נגד בלגיה, והזהיר: "המשחק נגד הבלגים יהיה יותר קשה. רודריגו פלאסיו צריך לעלות במקום גונסאלו היגוואין, שלא נמצא בכושר. הוא צריך לנוח משחק אחד. בינתיים הנבחרת משחקת ב-40% יכולת, וזה חבל".