פלאטיני: "פיפ"א צריכה שינוי". ירוץ בבחירות?

נשיא אופ"א התבטא נגד ספ בלאטר ("אני לא תומך בו") ושוקל להתמודד מולו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.06.14 - 15:49
בלאטר ופלאטיני. העברת מושכות? (gettyimages)
בלאטר ופלאטיני. העברת מושכות? (gettyimages)
תחילת כתבה

הלחץ על ספ בלאטר והעומדים בראש פיפ"א ממשיך. רגע לפני שמונדיאל 2014 מוזנק, לרשימת המבקרים של התאחדות הכדורגל העולמית ושל בלאטר במיוחד הצטרף לא אחר מאשר מישל פלאטיני, נשיא אופ"א. "אני לא תומך בו", אמר כוכב העבר הצרפתי.

"אני מכיר את בלאטר זמן רב, אני מחבב אותו, אבל אני לא בעד שיקבל עוד קדנציה בראש פיפ"א", אמר פלאטיני בראיון לעיתון 'ל'אקיפ', "תמכתי בו ב-1998, אבל אני לא תומך בו ב-2014. גם בעתיד אני לא אתמוך בו. אמרתי לו את זה, אני חושב שפיפ"א זקוקה למשב רוח מרענן".

פלאטיני הצטרף לבכירים אחרים בכדורגל האירופי, כמו ראשי ההתאחדות הבריטית וההולנדית, שקראו לבלאטר לא לרוץ בבחירות החדשות לנשיאות פיפ"א. פלאטיני עצמו טען שלפני 3 שנים, השווייצרי עצמו אמר לו שזו הקדנציה האחרונה שלו, ולכן הוא משך את התמיכה שלו בו.

שחקן העבר של יובנטוס וסנט אטיין טען שהוא שוקל להעמיד את עצמו בבחירות לנשיאות, שתיערך בשנה הבאה. את ההחלטה, כך אמר, יקבל עד ל-28 באוגוסט. "זאת אפשרות, אבל זה לא בגלל בלאטר שמישל פלאטיני ירוץ לבחירות, וגם לא ההיפך. הדאגה היחידה שלי היא מה אני רוצה לעשות", סיים פלאטיני.

במקביל, בלאטר מנסה לשפר את התדמית שלו. אחרי החידושים בדמות טכנולוגיית קו-השער והספריי המיוחד שיעמוד לזכות השופטים בברזיל, נשיא פיפ"א העלה את האפשרות להעניק למאמנים שתי זכויות ערעור על החלטות שיפוט בכל משחק, בדומה לנעשה בטניס ובפוטבול. הרעיון הוא שברגע שמאמן יחליט לערער על החלטה, השופט ייגש לצילומי הטלוויזיה בכדי להכריע.