מאמן בוסניה: "לא אציב שמירה אישית על מסי"

סאפט סוסיץ' הסביר: הוא לעיתים רק עומד במגרש, אז חבל לי להקריב שחקן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.06.14 - 12:30
מסי, יזכה לחופש פעולה? (GETTYIMAGES)
מסי, יזכה לחופש פעולה? (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

למרות האכזבה הקשה במונדיאל בדרום אפריקה, ולמרות שטרם הצליח להוביל את נבחרת ארגנטינה להישגים, ליאו מסי אמור להיות אחד השחקנים המשפיעים ביותר בטורניר היוקרתי שייפתח מחר (חמישי) בברזיל. נבחרת בוסניה תהיה הראשונה שתצטרך להתמודד עם מי שנחשב לדעת רבים כשחקן הטוב בעולם, אך לא נראה שעובדה זו מדירה שינה מעיני מאמנה.

ספאט סוסיץ', שהוביל את בוסניה להשתתפות ראשונה אי פעם באירוע השיא של הכדורגל העולמי, נשאל האם הוא מתכוון להציב שמירה אישית על הסופרסטאר של ברצלונה וענה: "זו דילמה עבורי. אבל להקריב שחקן רק כדי לשמור על מסי לאורך 90 דקות - אני לא חושב שזה דבר נכון עבורנו".

"יש לנו את מוחמד בשיץ' - שחקן אידיאלי בשביל לשמור על מסי - אבל לשחקן הזה יש יכולות פיזיות טובות מאוד כך שלא יהיה טוב עבורנו להציב אותו רק על מסי", הוסיף סוסיץ' והסביר: "מסי לעיתים רק עומד על המגרש וכלל לא משתתף במשחק, ולכן יהיה חבל עבורנו להקריב שחקן בגללו. יחד עם זאת, בכל פעם שהוא יקבל את הכדור, מישהו יהיה צריך להיצמד אליו".

אחרי המשחק מול האלביסלסטה והפרעוש, בו היא צפויה בעיקר להתגונן, נבחרת בוסניה תפגוש גם את ניגריה ואיראן - משחקים מהם היא בהחלט יכולה להוציא נקודות בדרך, אולי, לשמינית גמר המונדיאל. מי שיצטרך להוביל אותה לשם הוא אדין דז'קו, חלוץ מנצ'סטר סיטי. "דז'קו לא פצוע, הוא רק קצת עייף. אם המשחק מול ארגנטינה היה מחר, כולם היו מוכנים לשחק", סיכם סוסיץ'.