ג'יזל, שאקירה וסנטנה. הכל על טקס הנעילה

תתכוננו לסמבה אורגינל: ב-20:20 ייצא לדרך טקס הסיום של ברזיל 2014

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.07.14 - 16:40
כך נראה טקס הפתיחה, גם הסיום צפוי להיות צבעוני (gettyimages)
כך נראה טקס הפתיחה, גם הסיום צפוי להיות צבעוני (gettyimages)
תחילת כתבה

בעוד כמה שעות יגיע לשיאו המונדיאל בברזיל בגמר שייערך בין גרמניה וארגנטינה ובו יוכרע מי תהיה אלופת העולם. אבל קודם לכן, הברזילאים מתכננים מופע מושקע בטקס הסיום שינעל את המשחקים בגביע העולם.

הטקס ייפתח עם ייצוג של כל 32 המדינות שהשתתפו במשחקים, תוך הבעת 4 הערכים החשובים בספורט: חופש, סולידריות, תשוקה וגיוון. במופע הראשון תינתן תשומת לב מיוחדת לשתי הנבחרות שהגיע לגמר. על כר הדשא יופיעו 400 רקדנים בקצב הסמבה כאשר מעל 1,000 איש בסך הכל יקחו חלק במופע.

בפיפ"א רוצים להראות אחדות בין הנבחרות במופע כאשר כל זה מגיע על רקע המהומות בברזיל. מיד לאחר הריקודים תעלה הזמרת שאקירה לבמה. זו תהיה ההופעה השלישית שלה ברציפות בטקס הנעילה של המונדיאל. מי שבטוח יתרגש הוא בן זוגה, ג'רארד פיקה, בלם נבחרת ספרד וברצלונה.

למונדיאל יצא שיר רשמי של ג'ניפר לופז, אבל יש לו גם המנון רשמי. הביצוע הוא של קרלוס סנטנה עם די.ג'יי אביצ'י, המוזיקאי וייקליף ז'אן, והזמר הברזילאי אלכסנדרה פירס. פרט לתקלטין, כולם יעלו על הבמה אחרי שאקירה.

עוד לפני המשחק, קרלס פויול הספרדי והדוגמנית הברזילאית ג'יזל בונדשן יציגו את הגביע העולמי לקהל באצטדיון. מי שיעינקו את הגביע לקפטן המנצח, פיליפ לאם או ליונל מסי, יהיו כמו תמיד, נשיא פיפ"א ספ בלאטר ונשיאת המדינה המארחת, דילמה רוסף. ועכשיו, ישחקו הנערים לפנינו.