הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מראדונה: יותר רעבים לתהילה מאשר הגרמנים

הארגנטיני האחרון שהניף את הגביע: "בגמר כזה הלב יוצא לך דרך הפה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.07.14 - 15:58

"הארגנטינים יותר רעבים לתהילה מאשר שחקני גרמניה, ובגמר כזה הלב יוצא לך דרך הפה". המילים הנ"ל יצאו מפיו של דייגו ארמנדו מראדונה, והוא יודע דבר או שניים על מאבקים נגד גרמניה בגמר גביע העולם.

מראדונה היה הקפטן הארגנטיני האחרון שהניף את גביע העולם (1986) וגם האחרון שראה את יריבו מניף (1990). מאז הוא הספיק להיכשל כמאמן הנבחרת, אבל מעולם לא הפסיק לתמוך בהצלחה של התכולים-לבנים.

"אם האיטריה (די מריה) ישחק, יהיו לנו סיכויים טובים לגרום נזק לגרמנים", המשיך מספר 10 האגדי. "כך 'אל פידאו' יוכל למשוך אליו שני שחקני הגנה ומסי יכניע אותם". והוא לא מתרשם יותר מדי מפציעתו של קשר ריאל מדריד.

"בחצי הגמר מול איטליה ב-1990 שיחקתי עם קרסול כל כך נפוח שהוא נראה כמו מיני-כדורגל", נזכר דייגיטו, שכבר הגה מסר לשחקניו של אלחנדרו סאבלה: "נגיד להם שהם חייבים לעזור למסי להביא לנו את הגביע".

זהו הגמר הרביעי של ארגנטינה, שהתואר המשמעותי האחרון בו זכתה היה הקופה אמריקה ב-1993. בגביע העולם הראשון הפסידו האלבילסטה בגמר 4:2 לאורוגוואי המארחת. ב-1978 גברו מריו קמפס וחבריו 1:3 בהארכה על הולנד. ב-1986 הוביל מראדונה את נבחרתו ל-2:3 על גרמניה המערבית (בראון, ולדאנו ובורוצ'גה) וארבע שנים לאחר מכן נכנע 1:0 לאותה נבחרת 1:0 מפנדל של אנדי ברהמה.