הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מסי: המשחק הכי חשוב בחיינו, מגיעים כדי לנצח

120,000 ארגנטינים בריו דה ז'ניירו לקראת הגמר הראשון מאז 1990. מסצ'ראנו: "ניצחון או הפסד זה עניין של נסיבות, אנחנו רוצים לשלוט במגרש". 11,540 שוטרים וחיילים יופקדו על הסדר במשחק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.07.14 - 23:51

כמאה ועשרים אלף אוהדי ארגנטינה הציפו את ריו דה ז'ניירו לקראת הגמר העולמי הראשון של האלביסלסטה מזה 24 שנים. שחקניו של אלחנדרו סאבלה יתמודדו מול גרמניה הפייבוריטית, אבל התכולים-לבנים לא מתכוונים להרים ידיים מראש.

"ניצחון או הפסד, זה עניין של הנסיבות. אנחנו רוצים לשלוט במשחק", הבהיר חאבייר מסצ'ראנו, שהפך לגיבור הלאומי בימים האחרונים בעקבות ההופעה המצוינת שלו מול הולנד. "אני לא אוהב את כל מה שקורה סביבי, זה סתם יוצר לחץ לעמוד בציפיות".

"לא חלמתי שנזכה בגביע, אני מקווה שמסי יוכל להניף אותו בסיום הגמר", המשיך מסצ'ראנו, שהיה הקפטן הקודם של נבחרתו ונתן הרבה קרדיט ליכולתו למאמן סאבלה: "אלחנדרו החזיר לי את הרצון לשחק עבור ארגנטינה".

"מחר נשחק את המשחק הכי חשוב של החיים שלנו עבור המדינה", כתב ליאו מסי בפייסבוק, "החלומות והתקוות שלי מתגשמות בזכות עבודה קשה והקרבה של כל הנבחרת, שנתנה את כל מה שיש לה מהמשחק הראשון. ידענו שזה אפשרי. העם הארגנטיני נשא אותנו עד כאן. אבל החלום עדיין לא הסתיים, אנחנו רוצים לנצח מחר ואנחנו מוכנים. ואמוס ארגנטינה".

על האוטובוס שהביא את השחקנים למלון נכתב: "אנחנו לא קבוצה, אנחנו מדינה". המאמן אלחנדרו סאבלה לא רצה לקחת אף אחד מהשחקנים איתו למסיבת העיתונאים, כדי לא להלחיץ איש, אבל פיפ"א קבעה קנס בסך 300 אלף פרנקים (כ-336 אלף דולרים) על כל היעדרות.

בארגנטינה עדיין מפנטזים על האפשרות שאנחל די מריה יחזור לכשירות חלקית ויוכל לקחת חלק בגמר, אבל ההערכות הן שאנסו פרס ימשיך לקבל את המקום בקישור. לוקאס ביליה ישוב לתפוס את העמדה לצד חבייר מסצ'ראנו, בעוד שמרטין דמיצ'ליס הוותיק ימשיך יחד עם אסקיאל גראיי בהגנה. עדיין לא ידוע אם סאבלה יהמר על סרחיו אגוארו המחלים או שיציב שוב את אסקיאל לאבסי בחוליה הקדמית.

בריו דה ז'ניירו נערכים בכוחות מתוגברים לקראת הגמר. 11,540 אנשי בטחון נפרשו ברחבי העיר הענקית, 7,000 מתוכם חיילים (3,100 מהצבא, 3,000 מהצי ו-900 מחיל האוויר). בנוסף, יעבדו באבטחת הגמר אנשי הבטחון של פיפ"א וסדרנים מתנדבים.

בין המנהיגים שינכחו בגמר צפויים להיות נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ומנהיגי פינלנד, הונגריה, דרום אפריקה, קונגו, גאבון, האיטי וכמובן נשיאת ארגנטינה, כריסטינה פרננדס קירשנר.