הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בקנבאואר: "בגמר הזה רק גרמניה יכולה לזכות"

המאמן הגרמני האחרון שהניף גביע: "מראדונה שחקן גדול יותר ממסי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.07.14 - 18:25

השני שזכה בגביע העולם גם כשחקן (ועוד קפטן) וכמאמן היה פרנץ בקנבאואר. אחרי שהניף ב-1974 כגיבור על הדשא, הוא חזר כדמות המרכזית על הקווים ב-1990 והצעיד את גרמניה המערבית ל-0:1 בגמר על ארגנטינה. והוא לא מצפה לסיום שונה הפעם.

"במבט על המצב בו מגיעות שתי הנבחרות, אני מאמין שכל היתרונות נמצאים בצד של גרמניה", הכריז בקנבאואר, שהזכיר שהנבחרת של יואכים לב שיחקה יום קודם, לא נאלצה להיגרר להארכה וכל כוכביה נמצאים בכושר מצוין.

"בגמר הזה רק גרמניה מסוגלת לזכות", המשיך נשיא הכבוד של באיירן, שהבהיר כי לא יגיע לגמר משום0 שהוא לא רוצה לפגוש כמה דמויות שהיו קשורות להשעייתו לאחרונה מפעילותו בפיפ"א.

"כמובן שהייתי רוצה לראות את הגמר, נשיא ההתאחדות הגרמנית התקשר אליי אחרי החצי והתעקש שאבוא לריו דה ז'ניירו", סיפר בקנבאואר. "אמרתי לו שכבר יש לי תכניות ושיש שם אנשים שאני לא יכול ולא מעוניין לפגוש".

פרנץ בקנבאואר הושעה לפני כחודש מפעילות לשלושה חודשים לאחר שסרב לכאורה לשתף פעולה בחקירה העוסקת בהצבעות על אירוח גביע העולם ב-2018 וב-2022. ההשעיה הוסרה לאחר שהגרמני ענה לשאלות החוקרים, אבל הוא לא סולח: "אני מאוד מוטרד מהעוול שנעשה לי".

"אני הולך לשבת יחד עם המשפחה שלי לבוש בחולצת הנבחרת, עם צעיף וכובע וכל האביזרים", סיכם בקנבאואר, שהתעקש כי "מראדונה היה גדול יותר ממסי" ולא רואה כל אפשרות בה ארגנטינה תזכה בגביע העולם 2014.