הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מסי יהיה חייב להתגבר על הצל שלי כדי לזכות במונדיאל"

יש אדם אחד בעולם שיכול לומר את הציטוט שבכותרת. מראדונה בהמלצה חמה לכוכב ארגנטינה לפני גרמניה: "אגיע בעצמי לפרוש לו שטיח אדום אם ינצח". סאבלה צפוי לפתוח בהרכב זהה: די מריה לא אמור להחלים, אגוארו יסופסל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.07.14 - 13:05
ההיסטוריה תיכתב מחדש, השאלה היא באיזה כיוון. מראדונה ומסי (gettyimages)
ההיסטוריה תיכתב מחדש, השאלה היא באיזה כיוון. מראדונה ומסי (gettyimages)

סביר להניח שמחר (ראשון) יהיה היום הגדול ביותר בקריירה של ליונל מסי, שידעה כבר רגעי ענק ושיאים בלי נתפסים. הפרעוש ינסה להשיג את התואר היוקרתי מכולם, גביע העולם, כשיפגוש את גרמניה (22:00) בגמר המונדיאל במרקאנה. ארגנטינה כולה מחכה לזכיה ראשונה מאז 1986, ויודעת כי הברקה אחת של מספר 10 יכולה להיות ההבדל שבין הנפה שלישית לבין מפח נפש בריו.

על פי הדיווחים בתקשורת הארגנטינית, מאות אלפי אוהדים חצו את הגבול והגיעו לברזיל, כאשר כמעט כולם חדורי מטרה - השגת כרטיס לגמר. בשל העובדה שברזיל עצמה לא העפילה ולא מעט כרטיסים נמצאים בידיים של אוהדים מקומיים, הרי שהספסרים חוגגים והמחירים מרקיעי שחקים, כשהם מגיעים לאלפי יורו לכרטיס בודד.

על כל פנים, במחנה הארגנטיני מנסים לשים את הכל בצד ולהתרכז במשימה החשובה באמת: איך עוצרים את המכונה של יוגי לב, שהתפוצצה עם 1:7 מהדהד על ברזיל בחצי הגמר? על פי האימון האחרון, עושה רושם שאלחנדרו סאבלה לא מתכנן שום שינוי בהרכב שעבר את הולנד בפנדלים, זאת למרות ה-0:0 החלש בתום 120 הדקות. המשמעות: סרחיו אגוארו המאכזב (שעדיין סוחב פציעה) יפתח על הספסל, בעוד שאנחל די מריה לא אמור להחלים בזמן.

לפחות בנוגע לשני, מדובר במכה קשה מאוד עבור האלביסלסטה, שכן מדובר בערך בשחקן היצירתי היחידי בסגל של סאבלה, פרט למסי. בימים האחרונים נעשים מאמצים רבים להכשיר את הקשר לגמר, אך כאמור, כמו שזה נראה כרגע - הוא יפתח על הספסל. מי שימשיך למלא את מקומו הוא אנסו פרס, שדווקא עשה עבודה טוב מול האוראנג', בעוד שלצידו בקישור יפתחו לוקאס ביליה (ימשיך לשחק על חשבון פרננדו גאגו) וכמובן חבייר מסצ'ראנו.

והקפטן לשעבר, אגב, הוא אחת הסיבות המרכזיות שנוטעות תקווה בקרב אוהדי ארגנטינה. "זה כבר לא מסי ועוד עשרה, זה מסי, מסצ'ראנו ועוד תשעה", פסק דייגו ארמאנדו מראדונה, הארגנטיני האחרון שהניף את גביע העולם. "כולנו ראינו כמה החשיבות שלו עבור ארגנטינה גדולה, משחק טוב שלו יכול להיות ההבדל בין הפסד לניצחון".

לאחר מכן, דיבר דייגו על האיש החשוב באמת, זה שיכול בסופו של דבר לעשות את ההבדל. "אני יודע מה עובר על מסי, זה קשה", ניתח מי שנחשב בעיניי רבים לכדורגלן הגדול אי פעם, והמשיך בצניעות אופיינית: "הוא חייב להתגבר על הצד הגדול שלי, אסור לו לחשוב על מה שעשינו ב-1986. אם הוא יעשה כן ויביא את הגביע, אני אגיע כדי לפרוש לו את השטיח האדום".

ההרכב המשוער: סרחיו רומרו; פאבלו סבאלטה, מרטין דמיצ'ליס, אסקיאל גראיי, מרקוס רוחו; חבייר מסצ'ראנו, לוקאס ביליה, אנסו פרס; אסקיאל לאבסי, ליונל מסי, גונסאלו היגוואין