הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יוגי לב: "לשליש מהשחקנים עוד כואב הגרון. רק שזה לא יחמיר"

במקביל להכנות לרבע הגמר מול צרפת, מאמן גרמניה נלאץ לשחק בקופת חולים: "אולי הם התקררו בגלל המזגן. כולם כבר התאמנו, ואין תשישות". ומה הוא חושב על הספקולציות בנוגע לעתידו? "אמרו את זה גם בדרא"פ. לא מפריע לי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.07.14 - 08:58

יוגי לב היה מעדיף לקבל נבחרת במקום קופת חולים, אבל לקראת רבע גמר המונדיאל הוא עדיין דוחף מדחומים לפה של השחקנים, בתקווה שעד המשחק הערב (שישי) מול צרפת כולם יהיו ב-100 אחוז כשירות. אתמול התברר כי שבעה משחקני נבחרת גרמניה חלו במה שנראה כמו סימפטום של שפעת, והמאמן מנסה להבין מה בדיוק קרה.

"לשליש מהשחקנים שלי כואב הגרון. אולי כל זה נגרם בגלל הפרשים בטמפרטורה, אולי בגלל המזגן", ניתח לב את המצב, "כל שבעת השחקנים שחלו עדיין מרגישים קצת מקוררים, אבל לא מרגישים תשישות. למאטס הומלס היה קצת חום, אבל הוא וכל היתר כבר הצליחו להתאמן. אני מקווה שהמצב לא יחמיר הערב".

כל החולי הזה ממש לא בא ליוגי לב בזמן. גרמניה, שפתחה את הטורניר עם 0:4 מרשים מול פורטוגל, לא הצליחה להתרומם יותר מדי מאז ואת שמינית הגמר מול אלג'יריה היא עברה רק אחרי הארכה מורטת עצבים. לב כבר שומע את הביקורת מהבית, וגם את הספקולציות לגבי עתידו ומרגיש את הלחץ מתגבר. לפחות כלפי חוץ כל זה לא מטריד אותו.

אחת הטענות שמושמעות מהבית מתייחסות להצבתו של הקפטן פיליפ לאם כקשר, במקום בתפקידו הטבעי כמגן ימני. לב לא מתרגש, ועונה בתקיפות: "אני לא מתכוון לשנות את הדרך שלי בגלל דעות של אחרים. אני לא חושב שזה חריג שמדברים על העתיד שלי, אבל גם בדרום אפריקה 2010 דיברו בדיוק על אותו דבר, וכבר אחרי המשחק השני שלנו שם. ממש לא אכפת לי מה אנשים חושבים".

"במדינות אחרות, שהנבחרות שלהן כבר נסעו הביתה ויצאו לחופש, זה הוגן לדבר על המאמן, אבל אנחנו עדיין כאן בברזיל", הוסיף לב,"אנחנו ברבע הגמר ורוצים מאוד להגיע גם לחצי. אנחנו חושבים רק על איך מנצחים, לא מה יקרה אם נפסיד. אני מכיר את הלחץ, כי כבר הרגשתי אותו בטורנירים קודמים".

"אני לא חושב שהצגנו עד עכשיו יכולת גדולה", הודה מאמן גרמניה, "לא נתנו את כל מה שיכולנו לתת, ובמחצית הראשונה מול אלג'יריה שיחקנו רע מאוד, אבל אני לא חושב שיש נבחרת במונדיאל הזה שכבר הגיעה לשיא שלה. לכן גם היו לא מעט הארכות ושערים מאוחרים. לא תמיד אפשר לתת את התצוגה הכי טובה שלך, לא מדובר במשחק מחשב".

לצערה של גרמניה, היריבה שלה הערב היא מהיותר מרשימות עד כה במונדיאל. נבחרת צרפת העפילה בקלות לשמינית הגמר, שם עבדה קצת יותר קשה עד שניצחה 0:2 את ניגריה. מדובר במפגש שללא ספק היה מתאים אפילו למעמד הגמר, אבל רק אחד מהן תהיה הערב בין 4 האחרונות בגביע העולם. הפסד של גרמניה יסמן את סוף דרכו של יוגי לב?

הרכב משוער: מנואל נוייר; ג'רום בואטנג (קווין גרוסקרויץ), פר מרטסאקר, מאטס הומלס (ג'רום בואטנג), בנדיקט הובדס; פיליפ לאם, טוני קרוס, בסטיאן שוויינשטייגר; מסוט אוזיל, תומאס מולר, מריו גצה.