הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

19:00: צרפת - גרמניה. מי בהרכב? אתם בוחרים

היכנסו לזירת המשחק והחליטו בעצמכם: גצה או קלוזה, ז'ירו או גרייזמן?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.07.14 - 16:30

לפני שמונדיאל 2014 יצא לדרך, אף אחד בצרפת לא העיז להעלות את הציפיות או להכריז על כוונות גבוהות. אבל אחרי שלב בתים מצוין והעפלה (די) חלקה לרבע הגמר, וכשממול ניצבת נבחרת גרמניה שבמשחקים האחרונים לא ממש ממצה את הפוטנציאל - פתאום שומעים קולות אחרים מצד הטריקולור.

"כן, אנחנו הפייבוריטים", אמר בפה מלא דידייה דשאן במסיבת העיתונאים שלו לקראת הקרב הענק במרקאנה מחר (שישי, 19:00), "אף אחד לא מפחד. גרמניה נבחרת חזקה מאוד, עם הרבה ניסיון, אבל זה תענוג. אין עלינו לחץ, ואני לא צריך להגיד לשחקנים שום דבר. מה שקרה בהיסטוריה שייך לעבר, מחר ננסה לכתוב דף חדש".

המאמן הלאומי הצרפתי יודע שהוא עדיין לא נתקל ביריבה טובה כמו זו הגרמנית: "ככל שאתה מתקדם בטורניר הזה, כך זה נעשה יותר קשה. יש לי הרבה כבוד לניגריה, אבל גרמניה יותר טובה והמשחק ידרוש מאיתנו ליותר. עד כה שיחקנו טוב מאוד בגביע העולם, ניתן את כל מה שיש לנו גם נגד גרמניה".

לפי האימון המסכם של הטריקולור, מסתמן שממאדו סאקו התאושש לגמרי מהפציעה שהציקה לו ויחזור לשתף פעולה במרכז ההגנה עם רפאל וראן, ובכך יחליף ב-11 את לורן קוסיילני. בנוסף, בתקשורת הצרפתית דיווחו שדשאן ערך את אותו תרגול בחלק הקדמי שערך לפני משחק השמינית מול ניגריה, וכזכור בסופו של דבר היה זה אוליבייה ז'ירו פתח אז על חשבון אנטואן גרייזמן - השאלה היא אם הנוהך הזה ימשיך גם מול המאנשאפט.

"אנחנו חיים את הרגע, ורוצים לכתוב את ההיסטוריה שלנו", הודיע השוער הוגו לוריס, "אין פה מה לשמור כוחות, אנחנו לא משחקים ברבע גמר מונדיאל בכל שנה. אנחנו מסוגלים לעשות בעיות לגרמנים, אנחנו לא מפחדים מהם. לא חושבים על זה שהמשחק יכול להיות האחרון שלנו פה, הרצון הוא לנצח וללכת הכי רחוק שאפשר".

מספרים:

- בחמשת הפעמים האחרונות שצרפת הגיעה לרבע הגמר (1958, 1982, 1986, 1998, 2006) היא גם ניצחה ועלתה לחצי הגמר.

- צרפת כבשה עד כה 10 שערים - שווה לכמות השערים שכבשה בכל שלושת המונדיאלים הקודמים ביחד.

- גם זה סוג של שיא: הטריקולור היא הנבחרת שבעטה לקורה יותר מכל נבחרת אחרת בגביע העולמי - 6 פעמים עד כה.

- שתי הנבחרות נפגשו 26 פעמים בעבר, והמאזן נוטה לטובת צרפת. 11 פעמים ניצחו הצרפתים לעומת 8 ניצחונות של גרמניה. בגביע העולם הן נפגשו 3 פעמים, תמיד בנוק-אאוט. ב-1958 צרפת ניצחה 3:6 משוגע; הקרב ביניהן בחצי הגמר ב-1982 נגמר ב-3:3 שנכנס להיסטוריה וגרמניה ניצחה 4:5 בפנדלים; וב-1986 גרמניה ניצחה 0:2 בחצי הגמר.

הרכב משוער: הוגו לוריס; מת'יה דבושי, רפאל וראן, ממאדו סאקו, פטריס אברה; יוהאן קבאיי, בלז מאטווידי, פול פוגבה; מת'יה ולבואנה, כרים בנזמה, אוליבייה ז'ירו.