הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קולומביה מחצה 1:4 את יפן ותפגוש את אורוגוואי

הצגה של מרטינס (צמד) וחאמס. מונדרגון עקף את מילה ונכנס להיסטוריה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.06.14 - 00:50

הערב הזה התחיל כאשר כל האפשרויות פתוחות ולא מעט סימני שאלה עומדים באוויר. אבל עכשיו, אחרי 90 דקות התמונה בבית ג' במונדיאל 2014 ברורה לחלוטין. הערב (שלישי) קולומביה שכבר הבטיחה את מקומה בשמינית הגמר, פגשה את יפן, שחיפשה ניצחון כדי להשאיר לעצמה סיכוי לעלות לשלב הבא. למרות משחק בשליטת אלופת אסיה, הדרום אמריקנים הביסו 1:4 והוכיחו שמדובר באחת הנבחרות החזקות בטורניר הנוכחי. יפן לצערה, תעלה על המטוס ותחזור הביתה.

חואן קווארדרדו כבש ראשון בפנדל בדקה ה-17, בתוך תוספת הזמן של המחצית הראשונה,  שינג'י אוקזאקי הישווה בנגיחה. במחצית השנייה, ג'קסון מרטינס החזיר את היתרון שוב לקולומביה (55) וכבש שער נוסף לקינוח (82) חאמס רודריגס הקפיץ בדקה ה-89 והראה כמה קלאס יש לוט ברגליים.

אגב, השוער השני של קולומביה נכנס להיסטוריה. פאריד מונדרגון חגג יום הולדת 43, נכנס כמחליף והפך לשחקן המבוגר ביותר ששיחק במונדיאל (עקף את רוז'ה מילה הקמרוני ששיחק בגיל 42). כשמונדרגון עשה את הופעת הבכורה שלו בנבחרת, השחקן הצעיר ביותר כיום, חואן קינטרו, היה רק בן 3 חודשים.

למרות התוצאה, היפנים שלטו בשלבים רבים במשחק והגיעו להזדמנויות, אבל לאחרונה אנחנו רואים כיצד נבחרות שמחזיקות פחות בכדור מנצחות, בעיקר כאלה מדרום אמריקה. קולומביה היתה טובה יותר מיריבותיה מהדקה הראשונה במשחק הראשון והיא עולה במאזן מושלם לשלב הבא שם תפגוש את אורוגוואי לקרב על טהרת הסגנון הלטיני.

חוסה פקרמן עלה עם 8 שחקנים חדשים בהרכב ונתן לכוכביו מנוחה. ועדיין - קולומביה היתה יותר פרודוקטיבית, הוציאה לפועל התקפות מתפרצות וניצלה את מלוא הכשרון בנבחרת. חאמס רודריגס וג'קסון מרטינס שמרו על הגחלת והוכיחו בפעם השלישית במונדיאל שקולומביה יכולה להסתדר גם בלי רדמאל פלקאו. היפנים לא הגיעו לטורניר הזה ולא הצליחו להרשים באף אחד משלושת המשחקים.

מהלך המשחק:
היפנים פתחו טוב ושלטו, אבל בהתקפה הראשונה של קולומביה היא השיגה פנדל. קונו הכשיל את ראמוס ברחבה, והשופט שרק מיד לבעיטה מהנקודה הלבנה. קווארדראדו בעט בעוצמה לפינה הימנית, 0:1 לקולומביה. בדקה ה-33 הונדה בעט כדור חופשי נהדר שליטף את הקורה וחמק החוצה. בתוך תוספת הזמן של המחצית הראשונה, קולומביה חלמה, הונדה הרים לרחבה ואוקזאקי נגח פנימה מקרוב, 1:1.

המחצית השנייה נפתחה כמו הראשונה: עם שער לקולומביה. חאמס רודריגס העביר בנגיעה כדור מבריק לג'קסון מרטינס שכבש בקלות, 1:2 לקולומביה. בדקה ה-82, חאמס רודריגס שלח כדור ענק למרטינס בחוד, האחרון קיבל בימין, העביר נהדר לשמאל ובעט לפינה, 1:3 ענק לקולומביה. בדקהה-89, חאמס רודריגס קיבל את הכדור בצד שמאל, עבר מגן אחד והקפיץ מעל לשוער, 1:4 נהדר לקולומביה.

הרכבים:
קולומביה:
דויד אוספינה (פאריד מונדרגון/85); סנטיאגו אריאס, אדר בלאנטה, קרלוס ואלדס, פאבלו ארמרו; חואן קווארדרדו (קרלוס קרבונרו/46), אלכסנדר מחיה, פרדי גווארין, חואן פרננדו קינטרו (חאמס רודריגס/46); אדריאן ראמוס, ג'קסון מרטינס
יפן: אייג'י קוואשימה; אצוטו אוצ'ידה, מאיה יושידה, יאסויקי קונו, יוטו נגטומו; מאקוטו האסבה, טושיהירו אאויאמה (הוטראו יאמאגוצ'י/62); שינג'י אוקזאקי (יוצ'ירו קאקיטאני/69), קייסוקה הונדה, שינג'י קגאווה (הושירו קיוטאקה/85); יושיטו אוקובו