צרפת ברבע הגמר אחרי 64:69 קשה על קרואטיה

משחק הגנתי מעולה של אלופת אירופה, שמריחה את הרבע. פורנייה לוהט

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.09.14 - 20:53
תחילת כתבה

היא לא הרשימה יותר מדי עד כה, הסגל שלה חסר, אבל אלופת אירופה לא מוותרת כל כך מהר על המונדובאסקט. הערב (שבת) צרפת השיגה את המקום ברבע הגמר של אליפות העולם אחרי שפירקה מוקש לא פשוט וניצחה 64:69 את קרואטיה בשמינית. הנבחרת של וינסנט קולה בין 8 האחרונות ותחכה למנצחת במפגש בין ספרד לסנגל.

הכוכב הגדול טוני פארקר נעדר כידוע מהסגל של הצרפתים, אבל נראה שהערב צרפת סוף סוף התעלמה מחסרונו. אחרי פתיחה מבולגנת, בוריס דיאו וחבריו הידקו את ההגנה, הרביצו, שרטו ועצרו את הבלקנים על 7 ו-12 נקודות בלבד ברבע השני והשלישי בהתאמה. לא כדורסל גדול, אבל כדורסל של טורנירים גדולים. האמת היא שתוצאת הסיום מעט משקרת שכן ברבע השלישי היתרון הצרפתי כבר צמח ל-30:46.

ניקולה באטום לקח אחריות כמצופה והוביל עם 14 נקודות, אבל הקרדיט הפעם מגיע גם לאוון פורנייה הפנטסטי שלהט בדקות הבריחה של הצרפתים וסיים עם 13 נקודות בסך הכל. הצלע השלישית בהצלחה היא מיקאל ג'לאבל שתפר פעם אחר פעם את היריבה מחוץ לקשת (3 מ-3) וסיים עם 11 בסך הכל. תומא הרטל הסתפק הפעם ב-10.

מהעבר השני קרואטיה, פעם אחד השמות המפחידים באירופה, כנראה לא מספיק טובה כרגע. האווירה המשוסעת בעקבות דבריו של המאמן יסמין רפשה ("לא הייתי רוצה להיוולד בבלקן") לא סייעה כנראה, והערב הגיעה החותמת הסופית על טורניר בינוני של הבלקנים. בויאן בוגדנוביץ', בקרוב בברוקלין נטס, להט עם 27 נקודות והראה למה הוא ישחק בליגה הטובה בעולם. הבעיה היא שחוץ ממנו לרפשה אין ממש כלים. אנטה טומיץ' (17 נקודות) היה השחקן היחיד הנוסף שקלע בדאבל פיגרס. הבא אחריו היה קרונוסלב סימון עם 6 בלבד. זה מסביר טוב מכל את גודל הברוך הקרואטי.

מהלך המשחק
די כצפוי בוגדנוביץ' פתח נהדר ועם 9 נקודות הוביל את קרואטיה ל-5:11 אחרי 7 דקות. ניקולה באטום עוד הצליח להשחיל 2 נקודות, אבל אחרי רבע ראשון מחריד הצרפתים ירדו בפיגור 15:7. אנטואן דיו הצליח להעיר את אלופת אירופה בפתיחת הרבע הבא, שלשה של פורנייה כבר צימקה ל-18:17. הבלאגן בשני צידי המגרש נמשך עם שלל החטאות, אך נקודות של פייטרוס מהקו הורידו את צרפת עם יתרון 22:23 להפסקה.

פתיחת המחצית השניה התעכבה במספר דקות בגלל תקלה עם שעון ה-24, שתוקנה בסופו של דבר. אלופת אירופה המשיכה את המומנטום מסיום המחצית ושלשה של דיאו העלתה אותה ל-25:30. הריצה הצרפתית נמשכה עם פורנייה הלוהט שעם 6 נקודות רצופות סידר יתרון 27:37. הקרואטים לא פגעו בכלום ודאנק נוסף של באטום כבר הוביל את צרפת ל-34:46 לפני 10 הדקות האחרונות.

אחרי ההצגה הצרפתית, קרואטיה ניסתה להעלות הילוך בהגנה גם כן, אבל נתקלה בנחישות גדולה של היריבה. סל אחרי של ג'לאבל אחרי ריבאונד התקפה החזיר את היתרון ל-41:52. הבלקנים לא היו מוכנים להיכנע בלי קרב ו-52 שניות לסיום שלשה גדולה של בוגדנוביץ' הורידה ל-66:64 בלבד. הצרפתים עמדו בלחץ מהקו, סימון החטיא מחוץ לקשת וחיסל את הצ'אנס האחרון של קרואטיה. 64:69 לצרפת בסיום.

הדפס