שיאים, היסטוריה וקלוזה אחד: כל הנתונים מה-1:7

טירוף בגביע העולם: גרמניה מלכת שערי המונדיאלים, הבושה הגדולה של ברזיל

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.07.14 - 00:50
תחילת כתבה

וואו. בעוד כמה שנים, כשתיזכרו במונדיאל 2014, המשחק הזה הוא הראשון שייתפס לכם בזיכרון. ברזיל חלמה להניף את הגביע על אדמתה, אבל גרמניה ניפצה את החלום הזה לאלפי רסיסים עם תצוגת תכלית שתיכנס לפנתיאון של הכדורגל העולמי. בדקה ה-30 זה כבר היה 0:5 לגרמנים על הברזילאים, במחצית השנייה זה הפך ל-1:7 בלתי ייאמן והדמעות ביציעים בבלו הוריזונטה זלגו מעצמן. באופן טבעי, רשימת הנתונים והשיאים שנשברו במשחק הזה היא אינסופית:

- עד הערב, הפסד השיא של ברזיל בכל המסגרות היה 6:0 מול אורוגוואי אי שם בשנת 1920. על כן, המפלה הזו הפכה לתבוסה הגדולה ביותר של הנבחרת הזו אי פעם - זה אמנם אותו הפרש, אבל הסלסאו ספגה שער אחד יותר.

- גרמניה היא הנבחרת הראשונה אי פעם שמעפילה לשמונה גמרים של מונדיאל. המאזן שלה עד כה: 3 ניצחונות וארבעה הפסדים.

- מירוסלב קלוזה, כמובן, הפך למלך שערי הגביע העולמי בכל הזמנים עם הכיבוש ה-16 שלו במשחק ה-23. השיאן הקודם היה רונאלדו הברזילאי שהבקיע 15, כולל צמד בגמר מונדיאל 2002 מול גרמניה של קלוזה. גם זאת נקמה.

- תומאס מולר הוא השחקן השלישי הכי צעיר שמגיע ל-10 שערים בגביע העולמי, אחרי גרד מולר הגרמני ושנדור קוצ'יש ההונגרי. הוא גם הפך לשחקן החמישי מגרמניה שמגיע לעשור כיבושים, כשבמקום השני ברזיל עם שני שחקנים בלבד. ואם זה לא מספיק, מולר הוא השחקן השלישי שמבקיע 5 שערים בשני טורנירים שונים. והוא רק בן 24.

- זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שברזיל נמצאת בפיגור של ארבעה שערים או יותר במונדיאל. עזבו ארבעה - היא חטפה 7 על הראש.

- רק פעם אחת בתולדות הגביע העולמי נבחרת כלשהי הבקיעה חמישה שערים בחצי השעה הראשונה של המשחק - הפעם הקודמת הייתה לפני 40 שנה, במונדיאל 1974, כשיוגוסלביה רמסה 0:9 את זאיר (קונגו).

- עד היום, ברזיל לא ספגה חמישה שערים בטורניר מונדיאל מלא מאז 1998. הערב, היא ספגה חמישה בחצי שעה. מדהים.

- נבחרת ספרד זכתה במונדיאל 2010 כשהיא כובשת שמונה שערים בכל הטורניר. גרמניה? שביעייה בערב אחד של עבודה. מדהים, כבר אמרנו?

- השער החמישי הפך את גרמניה לשיאנית השערים במונדיאל (223 גולים). הקטע המגניב? לפני המשחק הערב, היא פיגרה אחרי ברזיל בארבעה שערים בדיוק. אולי זה מה שהגרמנים חיפשו, והכרטיס לגמר היה רק תוצר נלווה?

- מדובר בהפסד הראשון של נבחרת ברזיל על אדמתה במשחק רשמי מאז 1975, אז הפסידה לפרו בחצי גמר הקופה אמריקה - גם אז המשחק נערך בעיר בלו הוריזונטה. עברו 62 משחקים רשמיים מאז, בהן הקנרינייה ניצחה 43 מתוכם, אבל כל זה כבר שייך לעבר.

- הנבחרת האחרונה שהבקיעה חמישה שערים בחצי הגמר של המונדיאל הייתה, איך לא, ברזיל של פלה, שעשתה את זה מול צרפת ב-1958.

- במונדיאל ב-1938 ברזיל ספגה חמישייה מול פולין, אבל ניצחה 5:6. מאז לא קרה שהנבחרת הברזילאית הוציאה 5 כדורים מהרשת.

הדפס