וולבק בספק לאיטליה, סטרלינג צפוי לפתוח

אנגליה בונה על התקפה מול האזורי (א', 1:00). גם ללאנה צפוי לעלות ב-11

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.06.14 - 18:33
תחילת כתבה

השעה אמנם לא תהיה נוחה במיוחד, אבל ב-1:00 בלילה שבין שבת לראשון נקבל את אחד המשחקים הכי מסקרנים של שלב הבתים: אנגליה ואיטליה ייפגשו במגרש הדי-בעייתי במנאוס, בקרב שהמפסידה בו עלולה למצוא את עצמה עם רגל אחת מחוץ לשמינית הגמר, לנוכח העובדה שגם נבחרת אורוגוואי צפויה להסתער על אחד משני הכרטיסים. האנגלים, על כל פנים, כבר מתחילים לחלום ומקווים שהפעם, בניגוד לכל מה שקרה בכל המונדיאלים מאז 1966, הם יילכו עד הסוף.

מאמן נבחרת שלושת האריות, רוי הודג'סון, כבר מתחיל להכין את הקרקע. "כאשר נזכה בכדור, אנחנו הולכים לתקוף בכל הכח", הבטיח שהאיש שעל כתפיו מונחות הציפיות, אך סייג: "למרות זאת, אנחנו נהיה זהירים ונקווה לא להשאיר להם הזדמנויות להפתיע אותנו".

מבחינת ה-11, הודג'סון עדיין שומר את הקלפים קרוב לחזה, אם כי על פי רוב הדיווחים בממלכה עושה רושם כי יש שלד להרכב המסתמן: לא פחות מחמישה נציגים של ליברפול צפויים לפתוח, אלא שהדבר תלוי בכשירותו של דני וולבק, שעדיין נמצא בספק, ומתחרה על המקום עם ראחים סטרלינג.

חוליית ההגנה צפויה להיראות כמצופה: ג'ו הארט בשער, גלן ג'ונסון ולייטון ביינס באגפים, גארי קייהיל ופיל ג'אגיילקה במרכז. בקישור, עושה רושם שמקומם של סטיבן ג'רארד וג'ורדן הנדרסון מובטח, כאשר הצלע השלישית יהיה אדם ללאנה, או ג'ק ווילשר. אלכס אוקסלייד-צ'מברליין, אגב, פצוע גם הוא ולא אמור ליטול חלק במשחק.

בשלישיה הקדמית, גם כן, נראה כי מקומם של שני החלוצים - וויין רוני ודניאל סטארידג' - מובטח, כאשר השאלה היא מי יהיה השחקן שיתופקד מאחוריהם. כאמור, במידה שוולבק יחלים בזמן, הוא אמור לשחק, אך ככל הנראה סטרלינג הצעיר יהיה האיש שישלים את השפיץ המוכשר והמהיר.

קצת מספרים:

- למרות שמדובר בשתי נבחרות גדולות ובעלות מסורת ארוכה, הן נפגשו רק פעם בתולדות המונדיאלים. זה קרה ב-1990, במשחק על המקום השלישי, אז ניצחו האזורי 1:2.

- עם זאת, בפעם האחרונה שהשתיים נפגשו (במשחק ידידות בשווייץ באוגוסט 2012), האנגלים ניצחו 1:2.

- אנגליה בכושר לא רע: ב-15 המשחקים האחרונים, בכל המסגרות, היא הפסידה רק פעם אחת.

- גם בממלכה יודעים: אנגליה חייבת את רוני כדי לסגור מונדיאל טוב. עד היום, כוכב מנצ'סטר יונייטד רשם 9 משחקים בגביע העולם ולא כבש אפילו פעם אחת.

ההרכב המשוער: ג'ו הארט; גלן ג'ונסון, פיל ג'אגיילקה, גארי קייהיל, לייטון ביינס; סטיבן ג'רארד, ג'ורדן הנדרסון, אדם ללאנה (ג'ק ווילשר), ראחים סטרלינג; דניאל סטארידג', וויין רוני.