עבודה בעיניים: הדשא בברזיל רוסס בצבע ירוק

ההכנות במנאוס לאנגליה מול איטליה לא הושלמו, פיפ"א מצאה פתרון מביש

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.06.14 - 16:40
תחילת כתבה

כנראה שעבור הוועדה המארגנת של המונדיאל - מילה זו מילה. הם הרי הבטיחו שכל האצטדיונים וכרי הדשא יהיו במצב מצוין לפתיחת הטורניר, והיום (שישי) הם ניסו לטפל באצטדיון הכי בעייתי שלי - זה ששוכן בלב הג'ונגלים של ברזיל - הארנה האמזוניה. מסתבר שבפיפ"א כל כך מחוייבים להבטחה שלהם, עד שהם מוכנים לעשות הכל כדי לעמוד. אפילו אם ''הכל'' אומר - לעבוד על כולנו בעיניים.

ביום שבת בלילה אנגליה ואיטליה ייפגשו במנאוס לאחד המשחקים הכי גדולים של הסיבוב הראשון של המונדיאל. כזכור, כבר לפני יומיים החלו לצוץ ברשתות החברתיות תמונות המתעדות את כר הדשא באצטדיון החדש במצב רע, ובברזיל פורסמו דיווחים כי הדשא פשוט התייבש בגלל טעות של הגננים, שדישנו אותו יתר על המידה.

אבל לא ארגון נחוש וכן כמו פיפ"א ייתן לתכנון הלקוי לעצור אותו. אתמול בלילה הארנה אמזוניה הלך לישון עם רצועות דשא בצבע חום לכל רוחבו, ואילו הבוקר, הפלא ופלא, החול נעלם והמשטח הפך לירוק עד, לתפארת התאחדות הכדורגל העולמית. איפה המלכוד? אתם ועוד 600 מיליון איש ברחבי העולם שיצפו במשחק בטלוויזיה לעולם לא ישימו לב, השחקנים שישחקו על הדשא הזה - דווקא כן.

הבוקר הופיע במגרש בחור ברזילאי חביב, שנשא מיכל גדול על גבו והחל לעבור על כל הדשא. למרבה המבוכה, הגנן נתפס בעדשות המצלמה כשהוא מתיז צבע - כן, צבע - על כל הרצועות הבעייתיות, והפך אותן מחומות לירוקות. אז הדשא במצב רע, אבל לפחות בטלוויזיה הוא ייראה טוב. פיפ"א עצמה סירבה להתייחס לנושא, אבל הוציאה הודעה לאקונית: "המגרש עבר טיפולים בחודשים האחרונים והם נמשכים עד הרגע האחרון. יש שיפור גדול במצב המשטח