רונאלדו ומסי מחכים: הצטרפו לליגת החלומות

יודעים יותר ממלר ונדב? חושבים שבחירה במסי היא טעות? זאת ההזדמנות שלכם. קחו 100 מיליון דולר, הרכיבו נבחרת, שחקו מול החברים ואולי תזכו בפרסים חסרי תקדים. אז איך משחקים, איפה נרשמים ובמה זוכים? לחצו כאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.05.14 - 15:30
מי הכוכב שלכם? ליגת החלומות חוזרת (גרפיקה: אריק פרימו, צילום: gettyimages)
מי הכוכב שלכם? ליגת החלומות חוזרת (גרפיקה: אריק פרימו, צילום: gettyimages)
תחילת כתבה

בעוד פחות משלושה שבועות יצא לדרך בברזיל האירוע לו חיכינו במשך ארבע שנים - המונדיאל. 32 נבחרות ומיליוני אוהדים יציפו את 12 האיצטדיונים בארץ הסמבה ויסדרו לחובבי הכדורגל ריגוש של פעם ב-4 שנים. הגביע העולמי הוא יותר מאוסף של 64 משחקים, אלא חוויה חברתית מיוחדת. מלבד הצפייה המשותפת עם החבר'ה, ערוץ הספורט מזמין את חובבי הכדורגל, האוהדים ואת אלה שבטוחים שהם יודעים הכי טוב - לקחת חלק בליגת החלומות של ערוץ הספורט וחברת Wobi.

המשחק הווירטואלי, שזוכה להצלחה רבה ברחבי העולם בגרסאות רבות ושונות, יאפשר להרכיב ולנהל קבוצת כדורגל, שמורכבת ממאגר שחקני הנבחרות, שיקחו חלק במונדיאל. מטרת המשחק היא פשוטה, לצבור כמה שיותר נקודות ולהתחרות מול קבוצות אחרות. אפשר גם ליצור ליגות פנימיות ולהתחרות מול החברים.

הפרסים
את הסעיף הזה אנחנו ממליצים לכם לקרוא בקפידה, כי הפרסים כאן פשוט ידהימו אתכם. המשתתף שיזכה במקום הראשון בדירוג הכולל יזכה בפרס מטורף - מכונית FIAT 500 חדשה! חכו, זה לא הכל. המשתתפים שיגיעו למקומות 2-3 יזכו בטיסה זוגית לטיול ג'יפים בהרי הפירינאים. המדורגים 4-5 בדירוג הכללי יזכו באופניים חשמליים.

חשבתם שזה הסוף? אפילו לא התחלנו. המדורגים 6-15 יזכו בחופשיות זוגיות ברחבי הארץ. המשתתפים שיתברגו למקומות 16-25 יזכו בתלושי קניה בסך 300 שקלים לחנויות ריפליי (REPLAY). הנבחרות שיסיימו במקומות 26-35 בדירוג הכללי יעניקו למנג'רים שלהן קופון בסך 200 שקלים לרכישה במוזס. המדורג ראשון בתום שלב הבתים של המונדיאל יזכה באופניים חשמליים.

איך זה עובד?
לוחצים כאן על הקישור ונכנסים לאתר המיוחד, שדרכו תוכלו לשחק, ולחצו על כפתור ההרשמה במרכז המסך. כעת תוכלו להירשם בשלוש דרכים שונות - דרך הפייסבוק, גוגל פלוס ובאמצעות רישום רגיל שכולל כתובת מייל וסיסמא. לאחר מכן לחצו על כפתור "אישור והמשך לבניית הקבוצה". לאחר מכן תוכלו לתת שם לנבחרת שלכם, למנות מאמן ולציין נבחרת אהודה.

בחירת השחקנים
עליכם לבחור 11 שחקנים, אותם תוכלו להציב במספר מערכים שונים, כאשר מתוכם יהיו שוער אחד, 3-5 שחקני הגנה, 3-5 שחקני קישור, 1-3 שחקני התקפה. יש לציין כי קיימת הגבלה משתנה על מספר השחקנים שניתן לבחור מכל נבחרת. בשלב הבתים תוכלו לבחור עד שני שחקנים בלבד מכל נבחרת. למשל, אם בחרתם את צ'אבי ואנדרס אינייסטה מנבחרת ספרד, תצטרכו בהכרח לוותר על שחקנים דוגמת איקר קסיאס, צ'אבי אלונסו ודייגו קוסטה. לא פשוט.

בשמינית הגמר תוכלו לבחור עד שלושה שחקנים מכל נבחרת וברבע הגמר עד ארבעה. בחצי הגמר כבר ניתן לבחור עד 6 שחקנים מאחת מארבעת הנבחרות שהגיעו למעמד. בגמר אפשר לבחור 11 שחקנים מנבחרת ספציפית, כלומר את כל ההרכב שלה. לרשותכם, יעמוד בשלב הבתים תקציב בסך של 100 מיליון דולרים, כאשר מחיר השחקנים נע בין 4 ל-15 מיליון דולר. בשמינית הגמר כל משתתף יקבל 5 מיליון דולר נוספים.

דד ליין לביצוע חילופים
לפני המחזור הראשון תוכלו לבצע חילופים ללא הגבלה בנבחרת שלכם, כאשר הדד ליין להשלמת הנבחרת הוא רבע שעה לפני תחילת משחק הפתיחה בין ברזיל לקרואטיה, 12.6, 22:45, לפי שעון ישראל. לפני שני המחזורים הבאים של שלב הבתים, ניתן יהיה לבצע 3 חילופים לפני כל מחזור. הדד ליין לביצוע חילופים למחזור השני הוא ב-17.6 ב-21:45 ולשלישי ב-23.6 ב-18:45.

לפני שמינית הגמר אפשר יהיה לרענן לגמרי את הנבחרת עם כמות בלתי מוגבלת של חילופים. התאריך האחרון במקרה הזה לבצע שינויים הוא ב-28.6 ב-18:45. לפני רבע הגמר (דד ליין: 4.7, 18:45) ניתן יהיה לעשות חמישה חילופים ולפני חצי הגמר שישה (דד ליין: 8.7, 22:45). לקראת משחק הגמר הגדול תוכלו לעשות שבעה שינויים, כאשר הדד ליין יהיה ה-13.7 ב-21:45, רבע שעה בלבד לפני המשחק הכי יוקרתי שיש. כמובן שלא ניתן לעשות חילופים מעבר למותר ולא ניתן יהיה לצבור חילופים.

איך עובדת שיטת הניקוד?
כל שחקן מקבל ניקוד בהתאם לביצועי השחקן האמיתי על כר הדשא בברזיל. להלן הקריטריונים:
1. שחקן ששותף במשחק יעניק למנג'ר הנבחרת נקודה אחת.
2. שחקן ששותף ב-60 דקות לפחות - 2 נקודות.
3. שער, שנכבש על ידי שוער או מגן, יעניק לנבחרת 6 נקודות.
4. שער, שנכבש על ידי קשר - 5 נקודות.
5. שער, שנכבש על ידי חלוץ - 4 נקודות.
6. בישול שווה 3 נקודות.
7. שוער ששמר על שער נקי, בהנחה ששותף לפחות ב-60 דקות, שווה 5 נקודות נוספות.
8. מגן, שנבחרתו לא ספגה שער והוא שותף לפחות ב-60 דקות, יעניק 4 נקודות לנבחרת.
9. קשר, שנבחרתו לא ספגה שער, שווה נקודה אחת.
10. שוער שהצליח לעצור פנדל בזמן משחק סדיר, יעניק לנבחרת 5 נקודות.
11. שחקן, שספג כרטיס צהוב, יביא להפחתת נקודה אחת מהמאזן.
12. שחקן שהורחק במהלך המשחק יביא להפחתת 3 נקודות.

דוגמא: אריאן רובן שיחק 87 דקות ב-0:4 על נבחרת אוסטרליה, כבש צמד, בישל שער וספג כרטיס צהוב. המאזן הזה יעניק לנבחרת 15 נקודות לפי החלוקה הבאה: 2 נק' משום שרובן שיחק 60 דקות ומעלה, 10 נק' בזכות שני השערים שכבש, 3 נק' בגין הבישול ונקודה נוספת בזכות העובדה שהולנד לא ספגה. נקודה אחת הופחתה בשל הכרטיס הצהוב.

קפטן
על כל מנג'ר לבחור את הקפטן שלו. הניקוד שיצבור הקפטן יוכפל ויתווסף למספר הנקודות הכולל. ניתן להחליף קפטן בכל מחזור. עם זאת, שימו לב כי במידה שהקפטן יקבל נקודות שליליות, מספר הנקודות הללו יוכפל.

ליגות
כל משתתף משובץ אוטומטית לשתי ליגות, כאשר ליגה אחת היא של כלל המשתתפים במשחק. הליגה השניה היא הליגה של הנבחרת האהודה אותה בחר כל משתתף. בנוסף, כל משתתף יוכל לפתוח ליגה ולהזמין את חבריו להצטרף. כל משתתף שהוזמן יצטרך להזין קוד ליגה, שיקבל המשתתף שפתח את הליגה.

במידה שיהיה שוויון נקודות בין המשתתפים באחת משלושת סוגי הליגות, המיקום ייקבע לפי מספר השערים שהבקיעה נבחרתו. במקרה של שוויון בשערים, מספר הבישולים הוא שיקבע. אם שני הפרמטרים האלה יהיו זהים, המשתתף שנרשם ופתח נבחרת מוקדם יותר, הוא הזוכה. לאור זאת, אנחנו ממליצים לכם להירשם כעת ובמהלך התקופה הקרובה ולשוב ולעדכן את ה-11 שלכם.

*התשובות לכל השאלות, התקנון והמקום בו תוכלו להרכיב נבחרות ולשחק עם חבריכם נמצאים באתר המיוחד. היכנסו אליו דרך המחשב או דרך האתר המותאם בסלולר והתחילו לשחק. בהצלחה למשתתפים!